Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zmarł Zbigniew Wągrowski, były dyrektor Palmiarni - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zmarł Zbigniew Wągrowski, były dyrektor Palmiarni
22-10-2016 12:32   Janusz Ludwiczak
W wieku 73 lat zmarł Zbigniew Wągrowski, który przez wiele lat był dyrektorem Palmiarni.

W ubiegły piątek, 14 października zmarł Zbigniew Wągrowski, który przez blisko 50 lat był dyrektorem Palmiarni.

Wśród jego sukcesów są obchody 100-lecia Palmiarni oraz odbudowa obiektu, która trwała dziesięć lat. Ze względu na zły stan techniczny w 1978 roku zapadła decyzja o zamknięciu Palmiarni. Rośliny nie tylko nie mieściły się w pawilonach, ale także odpadały fragmenty szyb przy większych podmuchach wiatru. Na dodatek cała konstrukcja była pordzewiała. W 1982 roku postanowiono, że wybudowany zostanie nowy obiekt, przy zachowaniu poprzedniej kolekcji roślin. Zwiększyła się również liczba zwiedzających. Od 1992 roku Palmiarnię odwiedziło ponad 3,5 miliony osób, a rocznie do poznańskich tropików przychodzi ponad 180 tysięcy zwiedzających.

Jesteśmy wdzięczni panu Zbigniewowi Wągrowskiemu za kilkadziesiąt lat pieczy nad Palmiarnią. Panu dyrektorowi należy się głębokie uznanie za historyczne dokonania względem obiektu. Dziś Palmiarnia wymaga kolejnych zmian, które są dla nas nowym wyzwaniem – powiedział we wrześniu ubiegłego roku Przemysław Szwajkowski, obecny dyrektor Palmiarni.

Zbigniew Wągrowski był jednak zdecydowanym przeciwnikiem powstania placu zabaw w Parku Wilsona. Spór trwał od ponad dziewięciu lat. Wtedy wielokrotnie Przedszkole nr 51 i ówczesna Rada Osiedla Targowego apelowały do dyrektora Palmiarni, Zbigniewa Wągrowskiego o utworzenie w Parku Wilsona placu zabaw z prawdziwego zdarzenia.

Park powinien mieć charakter francuski. Jest podzielony na trzy części i ma być miejscem spacerowym. Nie powinno się tutaj znajdować żadne miejsce zabaw dla dzieci – wskazywał Zbigniew Wągrowski.

Z końcem 2014 roku Zbigniew Wągrowski przeszedł na emeryturę. Były dyrektor Palmiarni zmarł w miniony piątek, 14 października w wieku 73 lat. Został pochowany w środę na cmentarzu przy ul. Leśnej na Naramowicach.


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (2)

23-10-2016 09:01:54
Hania
Wspolczucia dla Rodziny. Bardzo smutne. Czlowiek pracowal kilkadziesiat lat, poswiecil sie dla Palmiarni. To odejscie musialo Go kosztowac wiele stresu.
22-10-2016 14:45:25
poznaniAnka
[*]
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Nuda przy śmietniku" w wykonaniu grupy teatralnej dziecięcej w ramach projektu "Fabryka kultury". Wstęp wolny!

26

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Warsztaty kulinarne dla dzieci" w ramach projektu "Łazarskie Lato 2019"

28

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci w wykonaniu Wujka Ogórka- pt."Zwierzęta" - które zwierze jest największe, które najmniejsze, a które najbardziej potrzebuje naszego wsparcia bo jest zagrożone. Piosenki Wujka Ogórka

30

cze

11:00
Łazarz
Kolejarski Łazarz - wycieczka
zbiórka przy Dworcu Zachodnim

04

lip

do 06-07-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Szczyt Bałkanów Zachodnich

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: