Mostek w Parku Wilsona zagraża bezpieczeństwu pieszych
15-10-2016 00:52   Janusz Ludwiczak
Przegniłe deski i dziury w nawierzchni – tak wygląda mostek w Parku Wilsona, który zagraża bezpieczeństwu pieszych. Palmiarnia o sprawie dowiedziała się w czwartek popołudniu. Remont mostka będzie musiał odbyć się pod nadzorem Miejskiego Konserwatora Zabytków.

Każdego dnia tysiące spacerowiczów odwiedza Park Wilsona. Znaczna większość osób korzysta z mostku, znajdującego się w pobliżu ul. Berwińskiego i Matejki. Konstrukcja zagraża jednak bezpieczeństwu, gdyż w mostku pojawiły się dziury, przęsło mostu, jakim są drewniane deski jest przegniłe. Po opadach deszczu i leżących liściach śliska jest również sama nawierzchnia.

Dziękujemy za sygnał. Wiemy o sprawie. Dowiedzieliśmy się o tym w czwartek po południu. Zabezpieczymy zagrożenie, niebezpieczne miejsce dla pieszych zostanie odgrodzone. Planujemy przeprowadzić remont mostka, jednak jakiekolwiek prace nie będą mogły zostać przeprowadzone póki nie powiadomimy Miejskiego Konserwatora Zabytków, gdyż Park Wilsona jest wpisany do rejestru zabytków – powiedział portalowi lazarz.pl Przemysław Szwajkowki, dyrektor Palmiarni, która administruje Parkiem Wilsona.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (5)

15-10-2016 21:47:55
Lukw
Tysiące
15-10-2016 15:37:27
zawiedziona
Teraz , chociaż nie wiem kiedy bedziecie Misiaczki chodzic w szpileczkach po mostku.Z a b y t k o w y m . Teraz sie modle aby pan Dyrektor to wszystko co piszemy przeczytał i nie tylko wziął sobie do serca . Aby mostek został pięknie wyremontowany.Bo Park Wilsona to nasza d u m a i p ł u c a Łazarza.Boję się tylko konserwatora zabytków bo jak bedzie trzeba postawić mostek z przesłami to bedzie trwało lata , a my bedziemy chodzić innymi ścieżkami.
15-10-2016 15:02:07
Hania
"...dowiedzielismy sie o tym w czwartek popoludniu" jak powiedzial pan dyrektor Przemyslaw Szwajkowski. Przyznaje racje "zawiedzionej" pan dyrektor po parku nie chodzi bo by dawno zauwazyl i zglosil gdzie trzeba, te deski nie sa uszkodzone od tygodnia ani od miesiaca jak wynika dokladnie ze zdjec. Nie znam czlowieka/dyrektora ale po tych zdjeciach i po jego stwierdzeniu, ze wie o tym od czwartku popoludnia nie mam wiele wiary w jego rzetelne wykonywanie swoich obowiazkow ani osob z obslugi parku. Jesli ktos mi powie, ze dyrektor nie jest od chodzenia i sprawdzania stanu parku to powiem, ze sie myli. Nie mozna zarzadzac czyms czego sie NIE ZNA od podstaw. Bez obrazy panie dyrektorze, zycze wiecej trzymania reki na pulsie i spacerow po naszym parku bez tego ani rusz.
15-10-2016 07:46:06
morlock
Co nie? Jak idę kładką w szpilkach to mi się zapodają, zapadają czy jakoś tak. Pozdrowienia misiaczki w tą cichą sobotę.
15-10-2016 05:39:01
zawiedziona
Piękny od dawna park.Zabytkowy.Jak widać pan dyrektor Palmiarni lub jego pracownicy nie chodzą po pięknym parku.Jak można zauważyć tylko i sprzątać liście.Wstyd panie dyrektorze , bo mostek to jedno z miejsc na , którym bardzo często zatrzymują sie i przechodzą spacerowicze.Jestem pewna ,że szybko będzie naprawione i nadal bedzie park oczkiem w głowie mieszkanców.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Światowy Dzień Modlitwy - nabożeństwo ekumeniczne

04

mar

10:00
Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza Nr 2 ul. Grunwaldzka 16a
Otwarte Strażnice - zwiedzanie Jednostki Ratowniczo-Gaśnicznej nr 2

06

mar

do 09-03-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli arena Design
Home Decor - Targi Wnętrz

15

mar

do 17-03-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salmed - Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Medycznego
Poznański Salon Optyczny

20

mar

17:00
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Spotkanie z wiceprezydentem Mariuszem Wiśniewskim ws. przebudowy Rynku Łazarskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: