Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wojewoda przeciwny koncertowi Behemoth na Targach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wojewoda przeciwny koncertowi Behemoth na Targach
06-10-2016 00:37   Janusz Ludwiczak
Głos w sprawie poniedziałkowego występu Nergala i grupy Behemoth zabrał wojewoda Zbigniew Hoffmann. Jego zdaniem nie szanowane są symbole narodowe, a koncert nie powinien odbyć się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Jak już informowaliśmy w najbliższy poniedziałek na Międzynarodowych Targach Poznańskich ma odbyć się koncert zespołu Behemoth. Bogdan Freytag z Poznańskiego Związku Patriotycznego Wierni Polsce apekluje do prezydenta Jacka Jaśkowiaka "by nie dopuścił do zgorszenia". Z kolei członkowie Krucjaty Młodych zamierzają modlić się przed pawilonem nr 2, w którym ma wystąpić Nergal ze swoim zespołem.

Tym razem głos w sprawie zabrał wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Z przykrością odbieram informacje dotyczące organizacji w Poznaniu wydarzenia, którego promocja opiera się na znieważeniu polskiego godła. W świetle prawa jest to przestępstwo, dlatego pragnę zwrócić uwagę na granicę przebiegającą pomiędzy sztuką a prawem. Zgadzam się, że sztuki nie powinno się w żaden sposób cenzurować, ale nie można doprowadzać do skrajnych sytuacji, gdy sztuka wychodzi poza wszelkie granice, przede wszystkim uderzające w nas samych, nasze symbole narodowe i wartości religijne – mówi Zbigniew Hoffmann, wojewoda wielkopolski.

Zdaniem Hoffmanna za znieważenie godła polskiego grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Nie po to wiele lat walczyliśmy o własne państwo, barwy i symbole narodowe, by dziś publicznie je znieważać. Nawet w kontekście szeroko rozumianej sztuki. Na plakacie prezentującym trasę koncertową znajduje się godło Polski z pozbawionym korony orłem owiniętym wężami, czaszkami oraz z odwróconym krzyżem – dodaje wojewoda.

Wojewoda wyraża również rozczarowanie próbą zorganizowania koncertu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W ocenie Hoffmanna poważnym błędem jest wiązanie jednego z ważniejszych symboli Poznania ze wzbudzającym duże kontrowersje zespołem muzycznym.

Tym bardziej niezrozumiałym wydaje się stanowisko Prezydenta Miasta Poznania, Jacka Jaśkowiaka, wyrażającego akceptację dla organizacji koncertu na terenie MTP. Wojewoda wielkopolski przypomina, że zgodnie z treścią Konstytucji godło Rzeczypospolitej Polskiej podlega ochronie prawnej. Szacunek wobec Konstytucji, tak wyrażany przez Pana Prezydenta Jacka Jaśkowiaka, nie powinien mieć charakteru selektywnego – czytamy w oświadczeniu wojewody.


Komentarze (4)

08-10-2016 11:50:58
M.
Na koncert nie pójdę, bo to nie moja muzyka. Natomiast zdecydowanie jestem przeciwna odgórnemu decydowaniu czego można słuchać, a czego nie. Co tak bardzo oburza przeciwników - konwencja koncertu? Ile osób traktuje serio to, co dzieje się na scenie, przebieranki muzyków, itp. Na podobnej zasadzie powinniśmy zabronić wyświetlania większości filmów w Polsce, bo "promują" pogańskie religie. Np. seria filmów o Thorze jawnie odwołuje się do mitologii skandynawskiej, Czy w chrześcijańskim kraju należy coś takiego pokazywać? Czy Krucjaty Młodych nie widzą groźniejszych zjawisk i większych problemów. Jest tyle pięknych intencji, w których mogliby się pomodlić, a nawet pomóc bezpośrednio bez odwoływania się do Siły Wyższej.
07-10-2016 14:35:07
eka z małeki
-nie chcę nie słucham,nie oglądam nikt mnie ni zmusza.Natomiast publiczne modły i różne procesje po których trzeba sprzątać z moich podatków-o to już mnie pytał i zmuszony jestem na to patrzeć i słuchać-to się p.WOJEWODZIE podoba!!!.P.Nergal do niczego i nikogo nie zmusza.Natomiast taki PAN FREYTAG -stale ma zawsze coś do zarzucenia inaczej myślącym niż ON -tylko sieje nienawiść! .Gdzieś jest napisane coś o igle w stogu siana i belce we własnym oku,ale gdzie to pisało to ja chyba zapomniałem.no cóż,skleroza stary już jestem...no cóż
06-10-2016 22:50:26
Negatyw
Poznań, jako jedyne miasto w Polsce, odwołał poprzedni planowany koncert. I to przez grupkę oszołomów. Ciemnogród. Całe szczęście, że tym razem (dzięki Prezydentowi) koncert się odbędzie!!!!
06-10-2016 09:32:27
Ola
Osobiście nie mam nic przeciwko. Jestem osoba wierzącą i jeśli ten artysta jest nie w temacie, to mnie nie gorszy, bo mnie nie interesuje...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

mar

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał Konkursu Piosenki Przedszkolnej dla dzieci od 3 do 6 latODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Międzykulturowy Wieczór Integracyjny przygotowany przez wolontariuszy CIM HoryzontyODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne
PRZESUNIĘTE na 16-18.10.2020

05

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań PółmaratonODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego związanym z koronawirusem. Przesunięte na 18.04.2021

21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje" → ,b>PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: