6 tysięcy osób odwiedziło pływalnię w Parku Kasprowicza
29-08-2016 02:08   Janusz Ludwiczak
Na pewno do środy włącznie, a jeśli pogoda dopisze to nawet do 4 września otwarta będzie pływalnia letnia w Parku Kasprowicza. Do tej pory z kąpieliska przy Arenie skorzystało 6 tysięcy osób, a tylko w miniony weekend ponad 900 plażowiczów.

Ponad 30-stopniowe upały sprawiły, że wiele osób postanowiło zażywać kąpieli wodnych i słonecznych na pływalni letniej w Parku Kasprowicza. Tylko w miniony weekend z kąpieliska przy Arenie korzystało ponad 900 osób.

W ten weekend pogoda dopisała, ale taką sytuację mieliśmy tylko przez 9, 10 dni w tym roku. W sumie w ten sezon gościliśmy ok. 6 tysięcy osób. Ogólnie jesteśmy zadowoleni z pierwszego roku prowadzenia obiektu – powiedział Maciej Szramka, który prowadzi kompleks.

Z basenów na pewno będzie można korzystać do środy, 31 sierpnia włącznie. Jeśli jednak słoneczna pogoda będzie dopisywać kąpielisko będzie czynne do niedzieli, 4 września włącznie.

Pływalnia czynna jest w godz. od 10:00 do 19:00. Od 19:00 do 20:30 duży basen przeznaczony jest dla osób chcących popływać. Bilety wstępu kosztują 8 zł (ulgowe 6 zł) i uprawniają do do całodziennego korzystania z terenów pływalni (z możliwością tymczasowego opuszczenia obiektu).

Ostatnio było głośno o przyszłości pływalni letniej w Parku Kasprowicza. Przypomnijmy. Plany POSiR-u zakładały zasypanie połowy dużego basenu, zmniejszenie średniego basenu do ¼ obecnej powierzchni, a w miejscu zasypanej niecki boisko do piłki siatkowej. O sprawie tej nie wiedziała nic ani Rada Osiedla Św. Łazarz ani również poznańscy radni z Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta Poznania.

Jak udało nam się dowiedzieć już w grudniu zeszłego roku Poznańskie Ośrodku Sportu i Rekreacji zleciły wykonanie projektu budowlanego zakładającego zasypanie znacznej części basenów w Parku Kasprowicza. Przetarg na wykonanie projektu wygrała pracownia Apa Arches, która zajmuje się głównie wykonywaniem projektów domów. Jednym z kryteriów zamówienia był termin realizacji. Więcej o sprawie w artykule: POSiR chce zasypać baseny w Parku Kasprowicza {WIDEO}.

Pod koniec sierpnia Rada Osiedla Św. Łazarz rozpoczęła zbiórkę podpisów pod petycją: "Sprzeciwiamy się zmniejszeniu basenów na pływalni letniej w Parku Kasprowicza", pod którą podpisało się w ciągu kilku dni ponad pół tysiąca osób. POSiR jednak wycofał się ze swoich planów.

Są nowe ustalenia. Wspólnie z radą osiedla uzgodniliśmy, że zaczniemy od modernizacji brodzika. Chcemy, by w Parku Kasprowicza powstał podobny brodzik do tego, który znajduje się na Chwiałce. Podjęliśmy decyzję, by nie skracać dużego basenu. Nie powstanie boisko do piłki siatkowej kosztem basenu. Duży basen na całej powierzchni pozostanie na głębokości 1,30 m, co umożliwi pływanie na całej długości basenu – wyjaśniał na początku sierpnia Błażej Daracz, rzecznik Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Planowaliśmy zmodernizować zjeżdżalnie, która ma kilkadziesiąt lat. Ze strony rady osiedla padła propozycja, by powstała zjeżdżalnia typu fala, z której będzie mogło równocześnie korzystać kilka osób. Obecnie będziemy musieli zmienić dokumentacje projektową. Po wakacjach ogłosimy przetarg na wykonanie inwestycji. Chcemy, by w czerwcu ruszył brodzik w nowej formie – zapowiada Błażej Daracz z POSiR-u.

O sprawie pływalni w Parku Kasprowicza na początku września mają rozmawiać poznańscy radni z Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki.


Komentarze (2)

01-09-2016 18:28:32
Gosia
Pogoda dopisuje, więc chciałam się dzisiaj wybrać na basen, który, według autora, przy ładnej pogodzie powinien być otwarty - a tu nie - zamknięte na 4 spusty!!! Szkoda :(
29-08-2016 23:36:06
fala
No jak widać i słychać basen potrzebny od zaraz.To frajda dla łazarzan i nie tylko.Gdy bedzie po remoncie , a nawet w(g radnych zjeżdzalnia f a l a ( byle bezpieczna )to tylko sie cieszyć.Myślę ,że pływalnia nie zamieni się w plac zabaw, na którym ma być w s z y s t k o mysz i masz. M o ż e znajdzie się miejsce na k o c y k na trawie.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

gru

18:30
Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
XXXVIII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

14

gru

16:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
IX Łazarskie Spotkanie Opłatkowe

15

gru

I Liceum Ogólnokształcące ul. Bukowska 16
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30

17:00
Rynek Łazarski
Granie na straganie czyli Świąteczny Rynek z Dziewiątką

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl dla dzieci "Kot w butach" w wykonaniu Teatru Krokodyl

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: