Pijany kierowca, który potrącił pieszych na skrzyżowaniu Kolejowej i Potockiej usłyszał zarzuty
13-07-2016 21:52   Janusz Ludwiczak
Za spowodowanie wypadku, jazdę pod wpływem alkoholu i prowadzenie pojazdu bez uprawnień odpowie kierowca, który w poniedziałek wieczorem potrącił dwójkę pieszych na skrzyżowaniu ulic Kolejowej i Potockiej.

Przypomnijmy. W poniedziałek, 11 lipca tuż przed godz. 9 kierowca samochodu marki Honda Civic potrącił dwie osoby, które znajdowały się na przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Kolejowej i Potockiej. Okazało się, że prowadzący pojazd i jego pasażer byli pijani - mieli po 2 i powyżej 3 promili alkoholu. Policja ustalała, który z mężczyzn prowadził samochód i spowodował wypadek. Za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia.

Do szpitala trafiły dwie osoby. Po opatrzeniu do domu zwolniona została kobieta. Wciąż hospitalizowany jest mężczyzna, który ma złamane śródstopie – powiedział we wtorek w rozmowie z portalem lazarz.pl mł. asp. Maciej Święcichowski z zespołu prasowego wielkopolskiej Policji.

Zatrzymane zostały dwie osoby, które jechały samochodem. Jeden z mężczyzn miał 2 promile, drugi miał ponad 3 promile. Obecnie zbieramy materiał dowodowy, żeby ustalić kto kierował pojazdem. Jutro sprawcy wypadku postawione zostaną zarzuty. Za samo prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu zgodnie z art. 178a kodeksu karnego grożą 2 lata więzienia. Do tego mogą dojść zarzuty wypadku i ewentualne obrażenia ciała poniżej lub powyżej 7 dni. Sprawdzamy również, czy prowadzący pojazd ma ważne prawo jazdy, czy wcześniej nie stracił uprawnień lub nie spowodował podobnego wypadku – dodaje mł. asp. Maciej Święcichowski.

Policjanci ustalili, że sprawcą wypadku okazał się mężczyzna, który miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Postawiono mu trzy zarzuty.

Mężczyzna odpowie za spowodowanie wypadku, jazdę pod wpływem alkoholu i jazdę bez uprawnień – powiedział dla "Głosu Wielkopolskiego" Piotr Garstka z biura prasowego wielkopolskiej Policji.

Jak się okazało, sprawcy wypadku próbowali również uciec z miejsca zdarzenia. Za popełnione przestępstwo pijany kierowca może otrzymać karę przynajmniej 2 lat więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.


R E K L A M A

Fot: Daniel
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (1)

14-07-2016 13:49:01
do pierdla
do pierdla z takimi. Każdy co pije alkohol i siada za kółko, okrada staruszki, każdy urzędnik dokonujący szwindle, bije zwierzęta do pierdla na SYBIR.. na koszt własny
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

mar

do 25-03-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Edutec - Targi Technologii i Wyposażenia dla Edukacji
22. Poznańskie Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej
Pegazik - Poznańskie Targi Książki

24

mar

do 25-03-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
beauty Vision - Forum Kosmetyki
Look - Forum Fryzjerska

do 25-03-2018
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
V Festiwal Smaków Food Trucków

26

mar

do 28-03-2018
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Sportowy zajączek

17:10
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Koncert Muzyki Sakralnej
godz. 17:10 - cz. 1 (sala organowa)
godz. 18:00 - cz. 2 (aula)
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: