Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Psie kupy pomalowano farbą - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Psie kupy pomalowano farbą
04-07-2016 02:23   Janusz Ludwiczak
Posiadanie psa to nie tylko przyjemność, ale również obowiązek. O tym, że trzeba sprzątać po swoim pupilu ma uświadomić akcja "Człowieku, sam po sobie nie posprzątam!".

Nawet 500 złotowy mandat może otrzymać właściciel psa, który nie posprząta pozostałości po swoim pupilu. Nie ma dnia, by na ulicach nie tylko na Łazarzu nie leżały psie kupy. Jak wielki jest to problem ma uświadomić akcja "Człowieku, sam po sobie nie posprzątam!". Organizatorzy zamierzają m.in. pomalować jaskrawą farbą psie kupy.

Psie kupy to duży problem na Łazarzu. Nie możemy podziwiać pięknych budynków, bo musimy patrzeć co mamy pod nogami. Pies to również obowiązek, trzeba sprzątać po swoim. Jest lepiej niż kilka lat temu, ale wciąż na wielu ulicach można wdepnąć w psią kupkę – wyjaśnia Martyna Mendyk, pomysłodawczyni akcji.

Kampania "Człowieku, sam po sobie nie posprzątam" ma na celu zwiększenie świadomości mieszkańców Łazarza - właścicieli psów i uświadomienie obowiązków, jakie do nich należą, między innymi konieczności sprzątania po swoim psie – dodaje Martyna Mendyk.

W ramach projektu przeprowadzone zostały działania edukacyjne w przedszkolach i szkołach. Rozdane zostały naklejki, znaczki, materiały edukacyjne i 30 tysięcy worków na psie kupy. Z kolei w sobotę i niedzielę na terenach rekreacyjnych m.in. przy ul. Dmowskiego, Łukaszewicza, Kolejowej, a także na skwerze przy zbiegu ulic Małeckiego i Łukaszewicza, w Parku Kasprowicza, na Placu Wyspiańskiego oraz skwerze im. Wierzejewskich na rogu Grunwaldzkiej i Szylinga psie kupy zostały pomalowane jaskrawą, ekologiczną farbą, co ma na celu uzmysłowić mieszkańcom problem "psich kup".

Projekt realizowany został w ramach projektu "Lokalne Inicjatywy Osiedlowe", ze środków Rady Osiedla Św. Łazarz.


Komentarze (3)

05-07-2016 10:38:33
Łazarz
Od urodzenia żyję na Łazarzu i w ciągu tych blisko 40 lat zauważyłem, że generalnie ludzie przestają dbać o swoje otoczenie. Sprzątanie po psach jest tego dobitnym przykładem. Masz psa, to po nim posprzątaj! Rączki nie odpadną. Czesi sprzątają nawet w najmniejszych mieścinach, a my nie potrafimy??
04-07-2016 10:44:20
Ujarany
Ci, co nie sprzątają po swoich psach na pewno nie robią tego, bo nie wiedzą, że mają taki obowiązek. Naprawdę ktoś wierzy w te bujdy? Chyba tylko RO.
04-07-2016 07:16:29
nie mam psa ,ale b.je lubię
Edukacja , edukacja , ale i k o s z e i w o r k i.Jest lepiej , ale cóz kiedy nie wiadomo kto za co odpowiada .Jedni za worki inni za kosze ( są albo nie ). .Wiadomo jedno właściciel psa sprząta kupy.Oby nie było jak ze s k w e r a m i , ( zielenia ); śmieci i nie pielegnowane.Troche za dużo instytucji jakby odpowiedzialnych ..Jedni za ławki inni za kosze , a jeszcze inni za drzewa i porządek. .Pogratulowac Zieleni Miej.Zarządowi Dróg i Bóg wie jeszcze komu.
Aktualności
Niezapominajka
27

cze

17:30
Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
XXXLV sesja (budżetowa - I czytanie) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

cze

22:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie
„Boisko bezdomnych” - plenerowe kino letnie na Targach
wstęp wolny

29

cze

do 30-06-2018
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
godz. 8:00-13:00

01

lip

10:00
Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza Nr 2 ul. Grunwaldzka 16a
Otwarte Strażnice - zwiedzanie Jednostki Ratowniczo-Gaśnicznej nr 2

16:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Letnie koncerty orkiestr dętych w Parku Wilsona - Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Miasta Poznania przy MPK

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: