Psie kupy pomalowano farbą
04-07-2016 02:23   Janusz Ludwiczak
Posiadanie psa to nie tylko przyjemność, ale również obowiązek. O tym, że trzeba sprzątać po swoim pupilu ma uświadomić akcja "Człowieku, sam po sobie nie posprzątam!".

Nawet 500 złotowy mandat może otrzymać właściciel psa, który nie posprząta pozostałości po swoim pupilu. Nie ma dnia, by na ulicach nie tylko na Łazarzu nie leżały psie kupy. Jak wielki jest to problem ma uświadomić akcja "Człowieku, sam po sobie nie posprzątam!". Organizatorzy zamierzają m.in. pomalować jaskrawą farbą psie kupy.

Psie kupy to duży problem na Łazarzu. Nie możemy podziwiać pięknych budynków, bo musimy patrzeć co mamy pod nogami. Pies to również obowiązek, trzeba sprzątać po swoim. Jest lepiej niż kilka lat temu, ale wciąż na wielu ulicach można wdepnąć w psią kupkę – wyjaśnia Martyna Mendyk, pomysłodawczyni akcji.

Kampania "Człowieku, sam po sobie nie posprzątam" ma na celu zwiększenie świadomości mieszkańców Łazarza - właścicieli psów i uświadomienie obowiązków, jakie do nich należą, między innymi konieczności sprzątania po swoim psie – dodaje Martyna Mendyk.

W ramach projektu przeprowadzone zostały działania edukacyjne w przedszkolach i szkołach. Rozdane zostały naklejki, znaczki, materiały edukacyjne i 30 tysięcy worków na psie kupy. Z kolei w sobotę i niedzielę na terenach rekreacyjnych m.in. przy ul. Dmowskiego, Łukaszewicza, Kolejowej, a także na skwerze przy zbiegu ulic Małeckiego i Łukaszewicza, w Parku Kasprowicza, na Placu Wyspiańskiego oraz skwerze im. Wierzejewskich na rogu Grunwaldzkiej i Szylinga psie kupy zostały pomalowane jaskrawą, ekologiczną farbą, co ma na celu uzmysłowić mieszkańcom problem "psich kup".

Projekt realizowany został w ramach projektu "Lokalne Inicjatywy Osiedlowe", ze środków Rady Osiedla Św. Łazarz.


R E K L A M A

Komentarze (3)

05-07-2016 10:38:33
Łazarz
Od urodzenia żyję na Łazarzu i w ciągu tych blisko 40 lat zauważyłem, że generalnie ludzie przestają dbać o swoje otoczenie. Sprzątanie po psach jest tego dobitnym przykładem. Masz psa, to po nim posprzątaj! Rączki nie odpadną. Czesi sprzątają nawet w najmniejszych mieścinach, a my nie potrafimy??
04-07-2016 10:44:20
Ujarany
Ci, co nie sprzątają po swoich psach na pewno nie robią tego, bo nie wiedzą, że mają taki obowiązek. Naprawdę ktoś wierzy w te bujdy? Chyba tylko RO.
04-07-2016 07:16:29
nie mam psa ,ale b.je lubię
Edukacja , edukacja , ale i k o s z e i w o r k i.Jest lepiej , ale cóz kiedy nie wiadomo kto za co odpowiada .Jedni za worki inni za kosze ( są albo nie ). .Wiadomo jedno właściciel psa sprząta kupy.Oby nie było jak ze s k w e r a m i , ( zielenia ); śmieci i nie pielegnowane.Troche za dużo instytucji jakby odpowiedzialnych ..Jedni za ławki inni za kosze , a jeszcze inni za drzewa i porządek. .Pogratulowac Zieleni Miej.Zarządowi Dróg i Bóg wie jeszcze komu.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

kwi

do 26-04-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Expopower - Międzynarodowe Targi Energetyki
Greenpower - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
Instalacje - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Poznań Media Expo
Securex - Międzynar

24

kwi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Spotkać się między słowami"- wiersze wychowanków Dziennego Ośrodka Adopcyjnego nr 1 w Poznaniu w interpretacji własnej i przyjaciół

25

kwi

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Przez żołądek do kultury cz.5 - Przysmaki z Iranu

26

kwi

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Wernisaż wystawy - Monika Szwed "bez ruch"

27

kwi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl teatralny dla dzieci "Król Nicnierobię" w wykonaniu Teatru Krokodyl
Wstęp wolny
Spektakl będzie tłumaczony na język migowy

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: