Psie kupy pomalowano farbą
04-07-2016 02:23   Janusz Ludwiczak
Posiadanie psa to nie tylko przyjemność, ale również obowiązek. O tym, że trzeba sprzątać po swoim pupilu ma uświadomić akcja "Człowieku, sam po sobie nie posprzątam!".

Nawet 500 złotowy mandat może otrzymać właściciel psa, który nie posprząta pozostałości po swoim pupilu. Nie ma dnia, by na ulicach nie tylko na Łazarzu nie leżały psie kupy. Jak wielki jest to problem ma uświadomić akcja "Człowieku, sam po sobie nie posprzątam!". Organizatorzy zamierzają m.in. pomalować jaskrawą farbą psie kupy.

Psie kupy to duży problem na Łazarzu. Nie możemy podziwiać pięknych budynków, bo musimy patrzeć co mamy pod nogami. Pies to również obowiązek, trzeba sprzątać po swoim. Jest lepiej niż kilka lat temu, ale wciąż na wielu ulicach można wdepnąć w psią kupkę – wyjaśnia Martyna Mendyk, pomysłodawczyni akcji.

Kampania "Człowieku, sam po sobie nie posprzątam" ma na celu zwiększenie świadomości mieszkańców Łazarza - właścicieli psów i uświadomienie obowiązków, jakie do nich należą, między innymi konieczności sprzątania po swoim psie – dodaje Martyna Mendyk.

W ramach projektu przeprowadzone zostały działania edukacyjne w przedszkolach i szkołach. Rozdane zostały naklejki, znaczki, materiały edukacyjne i 30 tysięcy worków na psie kupy. Z kolei w sobotę i niedzielę na terenach rekreacyjnych m.in. przy ul. Dmowskiego, Łukaszewicza, Kolejowej, a także na skwerze przy zbiegu ulic Małeckiego i Łukaszewicza, w Parku Kasprowicza, na Placu Wyspiańskiego oraz skwerze im. Wierzejewskich na rogu Grunwaldzkiej i Szylinga psie kupy zostały pomalowane jaskrawą, ekologiczną farbą, co ma na celu uzmysłowić mieszkańcom problem "psich kup".

Projekt realizowany został w ramach projektu "Lokalne Inicjatywy Osiedlowe", ze środków Rady Osiedla Św. Łazarz.


Komentarze (3)

05-07-2016 10:38:33
Łazarz
Od urodzenia żyję na Łazarzu i w ciągu tych blisko 40 lat zauważyłem, że generalnie ludzie przestają dbać o swoje otoczenie. Sprzątanie po psach jest tego dobitnym przykładem. Masz psa, to po nim posprzątaj! Rączki nie odpadną. Czesi sprzątają nawet w najmniejszych mieścinach, a my nie potrafimy??
04-07-2016 10:44:20
Ujarany
Ci, co nie sprzątają po swoich psach na pewno nie robią tego, bo nie wiedzą, że mają taki obowiązek. Naprawdę ktoś wierzy w te bujdy? Chyba tylko RO.
04-07-2016 07:16:29
nie mam psa ,ale b.je lubię
Edukacja , edukacja , ale i k o s z e i w o r k i.Jest lepiej , ale cóz kiedy nie wiadomo kto za co odpowiada .Jedni za worki inni za kosze ( są albo nie ). .Wiadomo jedno właściciel psa sprząta kupy.Oby nie było jak ze s k w e r a m i , ( zielenia ); śmieci i nie pielegnowane.Troche za dużo instytucji jakby odpowiedzialnych ..Jedni za ławki inni za kosze , a jeszcze inni za drzewa i porządek. .Pogratulowac Zieleni Miej.Zarządowi Dróg i Bóg wie jeszcze komu.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

sty

17:30
Biuro Rady Osiedla Święty Łazarz - Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych (bud.B) ul. Wyspiańskiego 27
XXXIX sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
- porządek obrad

27

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Nabożeństwo z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan
Kazanie: ks. Tomasz Siuda, kościół rzymskokatolicki

28

sty

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Babi Targ

17:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie
007 James Bond Live! - koncert

30

sty

do 02-02-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Budma - Międzynarodowe Targi Budownictwa
Intermasz - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
Ifratec - Międzynarodowe Targi Technologii i Materiałów dla

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: