Psie kupy pomalowano farbą
04-07-2016 02:23   Janusz Ludwiczak
Posiadanie psa to nie tylko przyjemność, ale również obowiązek. O tym, że trzeba sprzątać po swoim pupilu ma uświadomić akcja "Człowieku, sam po sobie nie posprzątam!".

Nawet 500 złotowy mandat może otrzymać właściciel psa, który nie posprząta pozostałości po swoim pupilu. Nie ma dnia, by na ulicach nie tylko na Łazarzu nie leżały psie kupy. Jak wielki jest to problem ma uświadomić akcja "Człowieku, sam po sobie nie posprzątam!". Organizatorzy zamierzają m.in. pomalować jaskrawą farbą psie kupy.

Psie kupy to duży problem na Łazarzu. Nie możemy podziwiać pięknych budynków, bo musimy patrzeć co mamy pod nogami. Pies to również obowiązek, trzeba sprzątać po swoim. Jest lepiej niż kilka lat temu, ale wciąż na wielu ulicach można wdepnąć w psią kupkę – wyjaśnia Martyna Mendyk, pomysłodawczyni akcji.

Kampania "Człowieku, sam po sobie nie posprzątam" ma na celu zwiększenie świadomości mieszkańców Łazarza - właścicieli psów i uświadomienie obowiązków, jakie do nich należą, między innymi konieczności sprzątania po swoim psie – dodaje Martyna Mendyk.

W ramach projektu przeprowadzone zostały działania edukacyjne w przedszkolach i szkołach. Rozdane zostały naklejki, znaczki, materiały edukacyjne i 30 tysięcy worków na psie kupy. Z kolei w sobotę i niedzielę na terenach rekreacyjnych m.in. przy ul. Dmowskiego, Łukaszewicza, Kolejowej, a także na skwerze przy zbiegu ulic Małeckiego i Łukaszewicza, w Parku Kasprowicza, na Placu Wyspiańskiego oraz skwerze im. Wierzejewskich na rogu Grunwaldzkiej i Szylinga psie kupy zostały pomalowane jaskrawą, ekologiczną farbą, co ma na celu uzmysłowić mieszkańcom problem "psich kup".

Projekt realizowany został w ramach projektu "Lokalne Inicjatywy Osiedlowe", ze środków Rady Osiedla Św. Łazarz.


Komentarze (3)

05-07-2016 10:38:33
Łazarz
Od urodzenia żyję na Łazarzu i w ciągu tych blisko 40 lat zauważyłem, że generalnie ludzie przestają dbać o swoje otoczenie. Sprzątanie po psach jest tego dobitnym przykładem. Masz psa, to po nim posprzątaj! Rączki nie odpadną. Czesi sprzątają nawet w najmniejszych mieścinach, a my nie potrafimy??
04-07-2016 10:44:20
Ujarany
Ci, co nie sprzątają po swoich psach na pewno nie robią tego, bo nie wiedzą, że mają taki obowiązek. Naprawdę ktoś wierzy w te bujdy? Chyba tylko RO.
04-07-2016 07:16:29
nie mam psa ,ale b.je lubię
Edukacja , edukacja , ale i k o s z e i w o r k i.Jest lepiej , ale cóz kiedy nie wiadomo kto za co odpowiada .Jedni za worki inni za kosze ( są albo nie ). .Wiadomo jedno właściciel psa sprząta kupy.Oby nie było jak ze s k w e r a m i , ( zielenia ); śmieci i nie pielegnowane.Troche za dużo instytucji jakby odpowiedzialnych ..Jedni za ławki inni za kosze , a jeszcze inni za drzewa i porządek. .Pogratulowac Zieleni Miej.Zarządowi Dróg i Bóg wie jeszcze komu.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
17

lis

do 18-11-2017
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

18

lis

10:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Warsztaty klarnetowe z dr Kornelem Wolakiem

10:50
ul. Kolejowa 37
Gratowóz - Mobilny Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych
w godz. 10:50 - 11:20

11:30
ul. Jarochowskiego przy Sczanieckiej
Gratowóz - Mobilny Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych
w godz. 11:30 - 12:00

19:00
Scena Robocza - centrum teatów niezależnych ul. Grunwaldzka 22 (wejście od Matejki) (budynek dawnego Kina Olimpia)
Premiera spektaklu "Rodzina" w wykonaniu teatru Circus Ferus

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: