Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Sztuka na Targach. Studenci Uniwersytetu Artystycznego zaprezentują swoje prace dyplomowe - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Sztuka na Targach. Studenci Uniwersytetu Artystycznego zaprezentują swoje prace dyplomowe
14-06-2016 23:54   Janusz Ludwiczak
Prace dyplomowe 200 tegorocznych absolwentów Uniwersytetu Artystycznego będzie można oglądać w pawilonie nr 1 Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Już po raz siódmy prace studentów Uniwersytetu Artystycznego, którzy obronili lub bronią swój tytuł naukowy będzie można oglądać na Targach. "Dyplomy 2016" to wystawa skupiająca prace dyplomowe wszystkich ośmiu wydziałów Uniwersytetu Artystycznego w jednym miejscu.

Ekspozycja prezentować będzie 200 prac, które wystawione będą w sektorach tematycznych: malarstwo, rysunek, grafika projektowa, grafika warsztatowa, rzeźba, fotografia, animacja, architektura wnętrz, intermedia, edukacja artystyczna, scenografia, architektura i urbanistyka oraz wzornictwo.

Na początku, kiedy na prośbę Jego Magnificencji Rektora Marcina Berdyszaka, podejmowałem się tego zadania, zadawałem sobie pytanie: "Czy sztuka wywiera wpływ na społeczeństwo, czy też jest skierowana sama na siebie i pozbawiona cech dydaktycznych?" i odpowiadałem jednocześnie: "Obszar funkcjonowania dziedzin projektowych i artystycznych rozciąga się od tradycyjnych technik aż po działania alternatywne i widowiskowe. Zawsze znajdą się możliwości i miejsca na różne sposoby uprawiania sztuki. A tam, gdzie dyscypliny sztuki łączą się z dziedzinami życia społecznego możemy mówić o wpływie na społeczeństwo". Teraz po raz kolejny utwierdzam się w tym przekonaniu, że jednym z takich właśnie miejsc są tereny Targów. Przykład Targów pokazuje nam, jak można łączyć sztukę i kulturę z innymi dziedzinami oraz inwestycjami Poznania – powiedział dr hab. Piotr Tetlak prof. nadzwyczajny Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, kurator wystawy.

Prace dyplomowe studentów Uniwersytetu Artystycznego będzie można oglądać w przyszłym tygodniu, od wtorku 22 czerwca do niedzieli 26 czerwca włącznie w godz. od 9:00 do 19:00 w pawilonie nr 1 Międzynarodowych Targów Poznańskich (wejście przez hol główny naprzeciwko Mostu Dworcowego oraz przez wejście południowe, vis a vis trasy PeSTki). Z kolei wernisaż wystawy zaplanowano na poniedziałek, 20 czerwca godz. 19:00. Wstęp wolny.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
18

cze

19:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Mesjasze" György Spiró, Aneta Groszyńska, Jan Czapliński, Marcin Kącki - Malta Festival 2018

21

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Uroczystość zakończenia sezonu kulturalno-oświatowego 2017/2018 na Łazarzu

22

cze

17:30
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
"Powitanie lata" - dyskoteka Samorządu Wychowanków MDK3

do 23-06-2018
20:00
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
w godz. 20:00-2:00

23

cze

Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festyn Charytatywny "Niebiescy Dzieciom"
w godz. 13:00-17:30

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: