Sztuka na Targach. Studenci Uniwersytetu Artystycznego zaprezentują swoje prace dyplomowe
14-06-2016 23:54   Janusz Ludwiczak
Prace dyplomowe 200 tegorocznych absolwentów Uniwersytetu Artystycznego będzie można oglądać w pawilonie nr 1 Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Już po raz siódmy prace studentów Uniwersytetu Artystycznego, którzy obronili lub bronią swój tytuł naukowy będzie można oglądać na Targach. "Dyplomy 2016" to wystawa skupiająca prace dyplomowe wszystkich ośmiu wydziałów Uniwersytetu Artystycznego w jednym miejscu.

Ekspozycja prezentować będzie 200 prac, które wystawione będą w sektorach tematycznych: malarstwo, rysunek, grafika projektowa, grafika warsztatowa, rzeźba, fotografia, animacja, architektura wnętrz, intermedia, edukacja artystyczna, scenografia, architektura i urbanistyka oraz wzornictwo.

Na początku, kiedy na prośbę Jego Magnificencji Rektora Marcina Berdyszaka, podejmowałem się tego zadania, zadawałem sobie pytanie: "Czy sztuka wywiera wpływ na społeczeństwo, czy też jest skierowana sama na siebie i pozbawiona cech dydaktycznych?" i odpowiadałem jednocześnie: "Obszar funkcjonowania dziedzin projektowych i artystycznych rozciąga się od tradycyjnych technik aż po działania alternatywne i widowiskowe. Zawsze znajdą się możliwości i miejsca na różne sposoby uprawiania sztuki. A tam, gdzie dyscypliny sztuki łączą się z dziedzinami życia społecznego możemy mówić o wpływie na społeczeństwo". Teraz po raz kolejny utwierdzam się w tym przekonaniu, że jednym z takich właśnie miejsc są tereny Targów. Przykład Targów pokazuje nam, jak można łączyć sztukę i kulturę z innymi dziedzinami oraz inwestycjami Poznania – powiedział dr hab. Piotr Tetlak prof. nadzwyczajny Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, kurator wystawy.

Prace dyplomowe studentów Uniwersytetu Artystycznego będzie można oglądać w przyszłym tygodniu, od wtorku 22 czerwca do niedzieli 26 czerwca włącznie w godz. od 9:00 do 19:00 w pawilonie nr 1 Międzynarodowych Targów Poznańskich (wejście przez hol główny naprzeciwko Mostu Dworcowego oraz przez wejście południowe, vis a vis trasy PeSTki). Z kolei wernisaż wystawy zaplanowano na poniedziałek, 20 czerwca godz. 19:00. Wstęp wolny.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

lut

do 22-02-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

17:30
Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
XXXL sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
- porządek obrad

22

lut

do 24-02-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Gardenia - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
Specjal Days - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
Sport Invest - Targi Branży Sportowej i Rekreacyjnej

02

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Światowy Dzień Modlitwy - nabożeństwo ekumeniczne

04

mar

10:00
Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza Nr 2 ul. Grunwaldzka 16a
Otwarte Strażnice - zwiedzanie Jednostki Ratowniczo-Gaśnicznej nr 2

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: