Sztuka na Targach. Studenci Uniwersytetu Artystycznego zaprezentują swoje prace dyplomowe
14-06-2016 23:54   Janusz Ludwiczak
Prace dyplomowe 200 tegorocznych absolwentów Uniwersytetu Artystycznego będzie można oglądać w pawilonie nr 1 Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Już po raz siódmy prace studentów Uniwersytetu Artystycznego, którzy obronili lub bronią swój tytuł naukowy będzie można oglądać na Targach. "Dyplomy 2016" to wystawa skupiająca prace dyplomowe wszystkich ośmiu wydziałów Uniwersytetu Artystycznego w jednym miejscu.

Ekspozycja prezentować będzie 200 prac, które wystawione będą w sektorach tematycznych: malarstwo, rysunek, grafika projektowa, grafika warsztatowa, rzeźba, fotografia, animacja, architektura wnętrz, intermedia, edukacja artystyczna, scenografia, architektura i urbanistyka oraz wzornictwo.

Na początku, kiedy na prośbę Jego Magnificencji Rektora Marcina Berdyszaka, podejmowałem się tego zadania, zadawałem sobie pytanie: "Czy sztuka wywiera wpływ na społeczeństwo, czy też jest skierowana sama na siebie i pozbawiona cech dydaktycznych?" i odpowiadałem jednocześnie: "Obszar funkcjonowania dziedzin projektowych i artystycznych rozciąga się od tradycyjnych technik aż po działania alternatywne i widowiskowe. Zawsze znajdą się możliwości i miejsca na różne sposoby uprawiania sztuki. A tam, gdzie dyscypliny sztuki łączą się z dziedzinami życia społecznego możemy mówić o wpływie na społeczeństwo". Teraz po raz kolejny utwierdzam się w tym przekonaniu, że jednym z takich właśnie miejsc są tereny Targów. Przykład Targów pokazuje nam, jak można łączyć sztukę i kulturę z innymi dziedzinami oraz inwestycjami Poznania – powiedział dr hab. Piotr Tetlak prof. nadzwyczajny Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, kurator wystawy.

Prace dyplomowe studentów Uniwersytetu Artystycznego będzie można oglądać w przyszłym tygodniu, od wtorku 22 czerwca do niedzieli 26 czerwca włącznie w godz. od 9:00 do 19:00 w pawilonie nr 1 Międzynarodowych Targów Poznańskich (wejście przez hol główny naprzeciwko Mostu Dworcowego oraz przez wejście południowe, vis a vis trasy PeSTki). Z kolei wernisaż wystawy zaplanowano na poniedziałek, 20 czerwca godz. 19:00. Wstęp wolny.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
20

lis

do 23-11-2017
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Wystawa rękodzieła
w godz. 11:00-18:00

21

lis

19:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie Sala Ziemi (pawilon 15)
Koncert T.Love - 35 lat

22

lis

do 25-11-2017
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Glass - Targi Branży Szklarskiej
Stone - Targi Branży Kamieniarskiej

16:00
Dzienny Dom Pomocy nr 1 - Klub Centrum ul. Konopnickiej 18
Zakończenie konkursu "Zielony Poznań" na Łazarzu

17:30
Dzienny Dom Pomocy nr 1 - Klub Centrum ul. Konopnickiej 18
XXXVII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
- porządek obrad

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: