Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

.:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Odcinek 3: Z Łazarza do Półwiejskiej?
Rada Osiedla Świętego Łazarza i część mieszkańców Łazarza chce uruchomienia bezpośredniego połączenia tramwajowego z Łazarza do Półwiejskiej. Rozumiem mieszkańców Łazarza, że chcą wsiąść w tramwaj np. z Głogowskiej/Hetmańskiej czy Rynku Łazarskiego i dojechać nim na "deptak" i "Bema" czy do Starego Browaru lub Multikina. Ale czy to nie trochę przesada. OK., komunikacja miejska powinna służyć dla mieszkańców, a nie odwrotnie, ale nie przesadzajmy. Miesiącami trwa spełnienie postulatów mieszkańców dotyczących tras komunikacyjnych. Przykładem może być ostatnia sytuacja z "trójką" i "czwórką". Najpierw jeździły one (od marca ubiegłego roku) przez Górny Taras Rataj, a od października jeżdżą one ponownie przez Dolny Taras Rataj. Potrzeba było aż siedmiu miesięcy, aby zostały spełnione postulaty mieszkańców.
Wydaje mi się, że trochę przesadzamy. Mamy aż 4 linie tramwajowe jadące ulicą Głogowską - 5, 8, 14 i 18, w tym 3 główne, jeżdżące w dni robocze co 10 minut, za wyjątkiem "osiemnastki", która ta z kolei jeździ dwa razy rzadziej. Ale podsumowując, mamy średnio tramwaj co 3,3 minuty, a w święta (przy częstotliwości co 20 minut) średnio co 5 minut. Wystarczy podjechać do Mostu Dworcowego, przejść na drugą stronę i mamy do dyspozycji aż 3 tramwaje - linii nr 6, 11 i 12. Czy zatem jest potrzebne połączenie tramwajowe z Łazarza do Półwiejskiej? Cóż może jest, bo nie chce się niektórym przesiadać na Moście Dworcowym. A może nie chce się przejść po prostu z "piątki" z Placu Wiosny Ludów, deptakiem do "Półwiejskiej".


W kolejnym odcinku:
Łazarski paraliż

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa prawosławno-rzymskokatolicka

26

sty

13:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Koncert kolęd Chóru Męskiego Kompanii Druha Stuligrosza

01

lut

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 50-lecia Klubu Górskiego Grań

04

lut

do 07-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi budownictwa "Budma"

27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: