Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

.:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Krzysztof Szydłowski, prezes Telewizji WTK

Krzysztof Szydłowski, Prezes Zarządu Grupy WTK

W tym roku Telewizja WTK obchodzi 15-lecie istnienia. Z tej okazji stacja planuje m.in. wydać specjalną kolekcję DVD piętnastu odcinków "Tajemnic Poznania". Ponadto jesienią pojawi się wiele nowości na antenie. O szczegółach opowiada Krzysztof Szydłowski, prezes WTK.

Janusz Ludwiczak: W tym roku telewizja WTK kończy 15 lat, o czym świadczy baner na Waszej stronie: "od 15 lat dla Was".
Krzysztof Szydłowski: Zgadza się. W tym roku obchodzimy 15-lecie powstania Telewizji WTK. Formalnie miało to miejsce jesienią 1996 roku, kiedy to w październiku otrzymaliśmy koncesję.

Jak to wszystko się zaczęło?
Mam przyjemność zarządzać firmą od ośmiu lat, czyli przez większość historii WTK. Początki były "garażowe", tak jak większość przedsięwzięć, które zaczynają się małym sumptem i dużym wysiłkiem. Tak samo było z WTK. Telewizja miała pierwszą swoją siedzibę przy ul. Owsianej, w piwnicy. Od tamtej pory przeszła długą drogę. Jesteśmy już dojrzałą organizacją. Wypracowaliśmy sobie dobrą markę. Najważniejsze jest to, że ciągle się rozwijamy.

Jakie macie plany na przyszłość?
Planów jest dosyć dużo. Jesienią chcemy na stałe uruchomić tzw. "telewizję śniadaniową", którą testowaliśmy tej wiosny. Zrobiliśmy w sumie siedem wydań sobotnich. Eksperyment zakończył się pozytywnie. Realizacyjnie projekt ten jest skomplikowany. Wymaga dużego nakładu sił ludzkich i sprzętowych. Na dodatek jest robiony poza studiem, co w przypadku takich dużych projektów, realizowanych na żywo, nastręcza wiele kłopotów. Organizacyjnie jesteśmy gotowi do takich wyzwań. W jesiennej ramówce program będzie pojawiał się cyklicznie co tydzień, w soboty. Część programów realizować będziemy we współpracy z partnerami zewnętrznymi a niektóre odcinki nadamy ze studia w Kinepolis.
Planujemy też rozwinąć i przebudować pasmo wieczorne - nasz główny projekt. Pracujemy nad wzbogaceniem oferty, poprawiamy scenografię. Priorytetem jest zwiększenie materiałów reporterskich na żywo, oraz polepszenie jakości transmisji. Na razie nie chciałbym zdradzać więcej szczegółów.

Jakie planujecie obchody na 15-lecie swojego jubileuszu?
Nie chcemy robić żadnych hucznych obchodów, bo według naszej opinii cała energia powinna iść w treść, którą tworzymy. Im będzie ona lepsza, tym większe zadowolenie naszych widzów. Stąd też nasze hasło "Od 15 lat dla Was".
Ale przygotowujemy kilka niespodzianek. Między innymi na 15 lecie WTK chcemy wydać specjalną kolekcję DVD piętnastu odcinków "Tajemnic Poznania". Ten cykl zyskał sporą sympatię naszych widzów. Potwierdzają to badania oglądalności. Sam program i jego autor Błażej Wandtke był też wielokrotnie nagradzany, to dowód na wysoką ocenę merytoryczną cyklu.

Czym może pochwalić się Telewizja WTK przez 15 lat istnienia?
Staramy się działać z pokorą, chociaż mamy się czym chwalić. Jesteśmy unikatową telewizją w skali ogólnopolskiej. Znam środowisko telewizji lokalnych w całej Polsce. Na zjazdach Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej mam okazję spotykać innych nadawców lokalnych, kablowych przede wszystkim. Na tle innych mamy spore osiągnięcia - duży zasięg, bogatą ofertę programową. Kilkukrotnie zdobywaliśmy nagrody za najlepszą telewizję lokalną, kablową czy informacyjną.
Trudno się porównywać z innymi, bo podobnych telewizji regionalnych jest mało. Przez pewien moment istniało TVN Warszawa, niedawno zostało jednak zamknięte. To pokazuje, jak trudny jest rynek, nawet najwięksi nie potrafią czasem sobie poradzić. Jest jeszcze TVSilesia, która nadaje ze Śląska, aczkolwiek telewizja ta zmieniła swój format na bardziej ogólnotematyczny. Kontentu regionalnego jest tam coraz mniej. Nowym projektem jest telewizja kaszubska. Czy oni sobie poradzą, czy też spotka ich taki los jak TVN Warszawa trudno powiedzieć. Oczywiście my życzymy im jak najlepiej.

Nie obawiacie się konkurencji ze strony TVP Poznań i ON TV?
Nie chcemy oglądać się na konkurencję. Każdy ma swój plan rozwoju. My mamy swój projekt i konsekwentnie go realizujemy. Pomysłów wystarczy nam już dziś na kilka lat. Najważniejsze, że jest regularny progres. A to czy inni nadążą za nami... szczerze niezbyt nas interesuje. Na pewno nie mamy instynktu naśladowczego.

Niedawno na antenie WTK pojawił się "Kurier Pilski". Od dłuższego czasu emitujecie takie programy jak "Tele Gniezno", "Tele Konin", "Tele Słupca" i "Tele Turek", czyli programy regionalne. A co z poznańskimi programami lokalnymi, jak "Aktualności Miejskie" czy "Aktualności Ratajskie" - innych kanałów kablowych, które były emitowane na antenie WTK?
Tak, zgadza się. To były oddzielne pasma. A naszym celem jest, aby w sposób jak najbardziej umiejętny adoptować treści zarówno lokalne, dzielnicowe jak i treści regionalne. Chcemy zrobić taki miks, który będzie interesujący przede wszystkim dla mieszkańców aglomeracji poznańskiej, a w drugiej kolejności mieszkańców Wielkopolski.
Priorytetem będzie aglomeracja i powiat poznański, musimy zachować proporcje, bo tutejsze wydarzenia oddziałują na cały region. Staramy się wyważyć, co w danym dniu jest istotne i ważne, co warto pokazać, co zachęci do oglądania nas Poznaniaków, a co Wielkopolan.

Dziękuje za rozmowę.
Również dziękuję. Przy okazji tego wywiadu dla lazarz.pl chciałbym pozdrowić wszystkich widzów z Łazarza i okolic, no i zapewnić, że o nich na pewno nie zapomnimy.

Telewizja WTK za pośrednictwem sieci kablowych w całym regionie dociera do ponad 660 tys. widzów w Poznaniu, powiecie poznańskim, Słupcy, Grodzisku Wielkopolskim, Koninie, Obornikach i innych miastach Wielkopolski.

Skomentuj

Aktualności
Niezapominajka
15

wrz

Park Manitiusa
Piknik z Akademią Judo z okazji 10-lecia
W programie: Mistrzostwa Polski w pokazach judo, pokazy kendo, karate i aikido, paintball, dmuchany tor przeszkód, zabawy, konkursy, malowanie twarzy
<

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Odpust parafialny

17

wrz

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Żniwna dziewczyna” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki" z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis". W programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do lata i żniw – z

20

wrz

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"O rogalach Świętomarcińskich"- Spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu Teatru Mozaika

21

wrz

do 23-09-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi stomatologiczne "Cede"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: