Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

.:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
dr Jan Skuratowicz

Wywiad z dr Janem Skuratowiczem - Wielkopolskie Towarzystwo Rewitalizacji


dr Jan Skuratowicz
- Wielkopolskie Towarzystwo Rewitalizacji
W grudniu 2006 roku zostało powołane Wielkopolskie Towarzystwo Rewitalizacji, którego celem jest przywrócenie do życia i odzyskanie dawnej świetności kamienic na poznańskim Łazarzu, m.in. zbudowanych na PWK, czyli wzdłuż ulicy Matejki.

Jan Skuratowicz - profesor dr hab. Jest historykiem sztuki. Od wielu lat zajmuje się badaniem architektury rezydencjonalnej Wielkopolski. Jest profesorem Instytutu Historii Sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W Instytucie Historii Sztuki kieruje zakładem historii sztuki nowożytnej. Specjalizuje się w nowożytnej architekturze rezydencjonalnej. Jest promotorem wielu przewodów doktorskich i prac magisterskich. W minionej kadencji (2002-2006) był radnym miasta Poznania. Dr Jan Skuratowicz jest autorem wielu czasopism i książek, m.in. "Architektura Poznania w latach 1890-1918", "Dwory i pałace w Wielkim Księstwie Poznańskim", "Dwory i pałace Wielkopolski", "Secesja w architekturze Poznania" czy "Ratusz poznański".

Wywiad z dr Janem Skuratowiczem

Aktualności
Niezapominajka
17

wrz

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Żniwna dziewczyna” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki" z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis". W programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do lata i żniw – z

18

wrz

18:00
Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
VII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

20

wrz

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"O rogalach Świętomarcińskich"- Spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu Teatru Mozaika

21

wrz

do 23-09-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi stomatologiczne "Cede"

do 22-09-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: